Peilių galąstuvai

Ingredientų pjaustymas griežinėliais ir lupimas yra viena dažniausių užduočių ruošiant maistą. Kasdienį darbą virtuvėje labai palengvina puikiai pagaląsti virtuviniai peiliai, kuriuos vis dėlto reikia tinkamai prižiūrėti. Puikios formos ir iš aukštos kokybės medžiagų pagamintas peilių galąstuvas pasirūpins jūsų peilių ašmenimis, kad jie ilgus metus išliktų patvarūs ir patikimi.

Profesionalus peilių galąstuvas - ko ieškoti?
Renkantis peilių galąstuvo medžiagą, būtina atkreipti dėmesį į tai, kokio tipo virtuvinius peilius turite namuose. Galioja taisyklė: galąstuvas turi būti kietesnis už peilius. Dažniausiai pasitaikantys galąstuvų tipai yra šie:

Natūralaus arba sintetinio akmens peilių galąstuvas. Parduodami smulkiagrūdžiai ir stambiagrūdžiai galąstuvai, kuriuos galima naudoti ir peiliams galąsti, ir poliruoti. Jie puikiai pagaląsti nerūdijančio plieno peilius. Kad galąstuvas ilgiau tarnautų, prieš naudojant patartina sudrėkinti jo paviršių. deimantinis peilių galąstuvas - profesionalus galąstuvas peiliams, įskaitant keraminius ir titano peilius, galąsti. Jis išsiskiria itin kietu paviršiumi, kuris gali susidoroti su bet kokiais ašmenimis. Deimantiniu galąstuvu taip pat galima galąsti suskilinėjusius peilius, kad jie vėl taptų našūs ir naudingi.
Ritininis peilių galąstuvas - lengvai pasiekiamas ir itin paprastas naudoti. Jo konstrukcijoje yra du išskirtiniai lizdai, į kuriuos reikia įdėti peilį. Tinkamas jų profiliavimas padeda išlaikyti tinkamą galandimo kampą, kuriuo strypinių galąstuvų atveju turime pasirūpinti patys.

Norint išlaikyti visišką aštrumą, svarbus ne tik kokybiškas peilių galąstuvas, bet ir tai, kaip šį įrankį naudojame. Peilio judesiai galandant turėtų būti panašūs į judesius pjaustant - visada nukreipkite ašmenis į priekį. Taip pat svarbu, kokiu kampu į galąstuvą įdedate peilį. Nuo to priklauso, kaip peilis bus pagaląstas, bet taip pat ir tai, kiek jis bus jautrus nudilimui. Nustatytas kampas turėtų išlikti pastovus viso galandinimo proceso metu.

Skaityti plačiau